Materac dla dwojga - jaki wybrać ?
Materac dla dwojga - jaki wybrać ?

Wybór materaca dla dwojga.

Materac kokosowy, piankowy, czy kieszeniowy? Wybór materaca dla pary może być bardzo ciekawym i ekscytującym zakupem, choć wcale może nie należeć do łatwych zwłaszcza, jeśli oboje macie różne poziomy komfortu i sypiacie w różny sposób i w różnych pozycjach. Może być to więc zadanie stresujące dla obojga, jednak odpowiednio przygotowując się do takiego zakupu, możemy uniknąć pewnych nieporozumień.

Na pewno trzeba na wstępie jasno powiedzieć, że nie istnieje coś takiego jak rodzaj materaca specjalnie dla dwojga osób. Jednakże są różne rodzaje i modele materaców, które mogą być mniej lub bardziej odpowiednie dla dwóch osób, ze względu na swoją budowę i rodzaj wypełnienia materaca.

W naszym sklepie znajduje się wiele rodzajów materaców, w tym także można zamówić materac na wymiar dopasowany pod indywidualne wymagania. Na pewno więc każdy znajdzie odpowiedni materac dla siebie. W sytuacji, gdy nie możemy się zdecydować, lub zastanawiamy się, który rodzaj materaca będzie najlepszy dla nas, warto skontaktować się z nami. Chętnie doradzimy i pomożemy w zakupie.

Pójście na kompromis podczas wyboru materaca przez parę, może być świetnym rozwiązaniem, aby zakup i wybieranie materaca nie przebiegało w nieskończoność i nie rodziło konfliktów. Wiadomo przecież, że jedna osoba lubi np. piankę, a inna woli twardszą powierzchnię i chętniej spogląda na wypełnienie w którym główną rolę pełni mata kokosowa, która jak wiadomo ma właściwości usztywniające i utwardzające powierzchnię spania.

Materac dla pary – na co zwrócić uwagę ?

Materac dla dwojgaNa pewno sen jest niezwykle ważny zarówno dla samego Ciebie, jak i dla Twojego związku. Brak snu nie tylko negatywnie wpływa na ogólne zdrowie i samopoczucie, ale może również wpływać na twoje relacje. Powszechnie wiadomo, że brak snu może sprawić, że staniemy się drażliwi i możemy na różne sytuacje reagować bardziej emocjonalnie niż zwykle, dlatego też wiadomo, że częsty brak snu lub jego nieodpowiednia ilość, może prowadzić do problemów w związku.

Decydując się na wspólny materac, powinniśmy skupić się na rodzajach materaców, które zapewnią stosunkowo najlepszą jakość i komfort spania dla dwóch osób, bez względu na ich wagę i sposób spania. Źle dobrany materac może powodować sytuacje, że gdy jedna osoba zmienia pozycję spania, druga mocno to odczuwa, gdyż materac będzie przenosił ruch na cała powierzchnię materaca. Sprawi to, że będziemy odczuwać każdy ruch partnera śpiącego obok nas, a tego przecież chcielibyśmy uniknąć kupując materac dla dwojga.

Przyjęło się, że osoby o większej masie ciała potrzebują mocniejszego podparcia ciała na materacu. To samo dotyczy osób wyższych i osób z większym obwodem bioder. Osoby z mniejszą wagą ciała lub niższe, potrzebują bardziej miękkiego podparcia powierzchni ciała. Jak można więc temu zaradzić w przypadku pary? Warto wybrać materac, który ma wiele niezależnych punktów podparcia. Takim materacem jest niewątpliwie materac kieszeniowy. W tym właśnie materacu, sprężyny pracują całkowicie niezależnie, gdyż są zapakowane każda w oddzielną kieszeń, tak więc podparcie ciała jednej leżącej osoby, nie wpływa na odczucia i podparcie ciała drugiej osoby leżącej obok na materacu. Nie występuje więc też tzw. efekt spadania.

Czy wielkość materaca dla dwojga ma znaczenie?

Na pewno w przypadku par, wielkość materaca ma znaczenie. O ile to możliwe i na ile pozwalają nam warunki, powinniśmy wybrać możliwie duże łóżko także na szerokość i odpowiednio do tego szeroki materac. Wiadomo bowiem, że szerszy materac sprawi, iż będziemy mieli więcej swobody podczas spania i leżenia, a tym samym nie będziemy także przeszkadzać partnerowi śpiącemu obok nas. W sprzedaży znajdziemy materace o różnych rozmiarach, które najczęściej wybierane są przez pary, należą do nich materac 180x200 i materac 140x200 cm. Musimy koniecznie sprawdzić jaki materac będzie pasował do naszego łóżka. Jeśli planujemy zakup, lub posiadamy już łóżko o nietypowym rozmiarze, możemy zamówić wykonanie materaca na indywidualny wymiar.

Innym rozwiązaniem na wygodne spanie na materacu dwóch osób leżących obok siebie, jest zakup dwóch oddzielnych nakładek na materac. To także świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy nasz obecnie używany materac jest już dość wysłużony i nie spełnia już pokładanych w nim oczekiwań co do komfortu i wygody spania. Nakładka na materac pomoże zatem skorygować twardość powierzchni odpowiednio ja zmiękczając lub też utwardzając w zależności od tego, jaki rodzaj nakładki zastosujemy. W przypadku pary i zakupu dwóch nakładek na wymiar, każda z osób może niezależnie dobrać dla siebie nakładkę spełniającą jej oczekiwania co do stopnia twardości.

W naszym sklepie z powodzeniem można zamówić nakładki na materac na indywidualny wymiar.

Zobacz również: materace dla dzieci

Zapraszamy serdecznie do zakupów w naszym sklepie, oraz do kontaktu z nami w przypadku jakichkolwiek pytań, związanych z naszym asortymentem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl