Reklamacje i zwroty

Gwarancja i serwis

 Wszystkie produkty w naszym sklepie objęte są 24 miesięczną gwarancją producenta. 

Uwaga: prosimy o zachowanie dowodu zakupu (paragon lub faktura) aż do momentu zakończenia okresu gwarancyjnego - stanowią one podstawę do zgłaszania reklamacji.

Paragon znajduje się pod listem przewozowym na paczce.

 

Reklamacje

 Przed odebraniem przesyłki zawsze sprawdź, czy nie uległa uszkodzeniu w transporcie. Jeżeli opakowanie posiada widoczne uszkodzenia zewnętrzne, można odmówienia przyjęcia przesyłki, a następnie skontaktowanie się z nami lub sporządzić protokół szkody, bez niego reklamacje nie będą uznawane.

Po opłaceniu kwoty pobrania i pokwitowaniu odbioru paczki istnieje możliwość otwarcia paczki w obecności kuriera - w przypadku stwierdzenia niezgodności, sporządzany jest protokół rozbieżności, który stanowi podstawę późniejszej reklamacji.

Jeżeli zakupiony towar okazuje się mieć wady fabryczne lub jest niezgodny z opisem, prosimy o postępowanie zgodnie z poniższą procedurą reklamacyjną:

  1. Prześlij do nas produkt, który chcesz zareklamować, dołączając do niego pisemne oświadczenie, w którym opiszesz szczegółowe powody reklamacji produktu, formę rekompensaty, a także adres zwrotny oraz numer konta, na który zostanie dokonany zwrot pieniędzy (w zależności od podjętej przez sklep decyzji).
  2. W ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki poinformujemy Cię mailowo lub telefonicznie o wyniku postępowania reklamacyjnego.
  3. Jeżeli reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie, w ciągu 7 dni roboczych od dnia podjęcia decyzji, zrekompensujemy poniesione przez Ciebie koszty poprzez: naprawę reklamowanego produktu, przesłanie nowego egzemplarza produktu lub zwrot pieniędzy.
  4. Jeżeli reklamacja zostanie uznana za nieuzasadnioną, przekażemy Ci szczegółowe uzasadnienie podjętej decyzji.

 

Wadą fabryczną nie jest przybrudzenie. Maszyny na których obrabiany jest materiał to ciężki sprzęt, a materiały są mocne ale też jasne i delikatne. W pokrowcach są pikowania nitkowe, które czasem, podczas np. zakładania lub fabrycznie mogą się poluzować i wypruć. Nie stanowi to o wadzie fabrycznej produktu. Nie jest podstawą do reklamacji. Nie wpływa też na jakosć produktu, ani na komfort jego użytkowania. Czasem tylko odrobinę na efekt wizualny. Tkaniny jersey na pokrowce nakładek i materaców są białe, pikowane w fale. Wszystkie materiały są wysokiej jakości i gramatury. Tkanina nie stanowi podstawy do reklamacji. 

Produkty w których zastosowano: piankę, kokos, lateks, mają swoje zapachy, nie stanowi to wady produktu, nie jest też podstawą do reklamcji. Wszystkie półprodukty mają certyfikaty i są bezpieczne dla człowieka. 

Towar wyprodukowany na zamówienie klienta, według jego wytycznych nie może być zwracany. 

Jeśli kupują Państwo towar uszkodzony po obniżonej cenie, wada przez którą cena została obniżona nie może być powodem reklamacji. 

 

W razie wątpliwości, zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: wiessen@op.pl lub telefonicznie. Udzielimy Ci wskazówek, jak szybko i bezproblemowo przeprowadzić reklamację.

 

Zwrot produktów

 Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty dostarczenia zamówionego towaru, masz prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Dotyczy to wyłącznie sprzedaży konsumenckiej, a więc stosuje się tylko do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą.

Zwracany produkt nie może nosić śladów używania - każdy element musi być kompletny i ponownie zapakowany tak, by zminimalizować ryzyko uszkodzeń w transporcie. Produkt należy odsyłać przesyłką ubezpieczoną ze względu na gabaryty i ryzyko uszkodzeń.

Towar na zamównienie nie podlega zwrotom.

Zwracamy całą kwotę zakupu. 

 

Jeżeli chcesz dokonać zwrotu produktu:

  1. Odeślij zakupiony produkt w nieuszkodzonym stanie, wraz z całą jego zawartością.
  2. Dołącz do przesyłki pisemne oświadczenie (do pobrania w mailu potwierdzającym zamówienia obok faktury proforma), w którym zawrzesz chęć zwrotu produktu, a także numer konta, na które zostanie przekazany zwrot pieniędzy oraz paragon. Paragon znajduje się zawsze pod listem przewozowym na przesyłce.  
  3. W ciągu 3 dni roboczych od otrzymania Twojej przesyłki, sprawdzimy stan przekazanego produktu (czy nie nosi śladów użytkowania, czy nie został uszkodzony lub zniszczony, czy jest kompletny).
  4. Jeżeli nie odnotujemy przeciwwskazań, na załączony numer konta w ciągu 14 dni zostanie dokonany zwrot pieniędzy. 

Jeżeli produkt zostanie oceniany jako uszkodzony lub noszący oznaki użytkowania, przekażemy Ci na wskazany adres email informację o tym i omówimy dalsze szczegóły postępowania. 

Adres do zwrotu:

WIESSEN, Barchów 18 A, 07-130 Łochów. tel. 793293193

 Formularz zwrotów >> POBIERZ

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl