Wygodne materace przyjazne dla użytkownika
Wygodne materace przyjazne dla użytkownika

Wygodny materac dla każdego

Dobry materac jest przede wszystkim wygodny dla użytkownika, trwały oraz nowoczesny. Materac kieszeniowy swoją sławę zawdzięcza głównie swojej konstrukcji. Materac ten wykonany jest z pojedynczych sprężyn, umieszczonych w kieszeniach, wykonanych z tkaniny. Kieszenie znajdujące się w materacu kieszeniowym przypominają niewielkie woreczki, otaczające sprężynki w kształcie walca. Budowa tego typu sprawia, że materac kieszeniowy dużo lepiej układa się pod ciałem. Nie ma więc w zasadzie znaczenia jakich gabarytów jest właściciel materaca, gdyż świetnie dopasuje się on do każdego, praktycznie bez ograniczeń.

Co istotne nie jest to dopasowywanie się przypominające materac sprężynowy, w którym nacisk rozłożony jest tak samo. Dzięki pojedynczym, nie łączącym się sprężynom w łatwy sposób można uzyskać równomierne rozłożenie nacisku na każdą partię ciała. Dodatkowo, nacisk jest zróżnicowany w zależności od potrzeb. Podczas układania się do snu materac kieszeniowy nie wydaje z siebie żadnych skrzypnięć. Jest bardzo cichym modelem, który nie wydaje dźwięków podczas przewracania się, poruszania ani gwałtownego siadania. Dodaje mu to więcej komfortu podczas użytkowania. Jednocześnie wysoka elastyczność jaką ma materac kieszeniowy, wynika z dodania do wkładki miękkiej pianki albo lateksu. Możliwa jest również kombinacja materiałów, dla uzyskania dobrego efektu.

Naturalny materac z kokosem

Do naszego zestawienia możemy dodać także popularny i ceniony materac kokosowy, który cieszy się taką popularnością dlatego, że wykonany jest głównie z naturalnych materiałów. Takim materiałem jest tutaj właśnie kokos, dzięki któremu materac kokosowy jest hipoalergiczny, przez co jest on szczególnie polecany alergikom. Właściwości kokosa zapobiegają rozwojowi roztoczy oraz bakterii. Dzięki świetnej cyrkulacji powietrza, nie odczuwa się dyskomfortu który związany jest z poceniem się w nocy podczas spania. warto wiec zwrócić uwagę na ten materac, gdyż ma on wiele ciekawych i dobrych dla naszego ciała cech.

W ofercie mogą Państwo znaleźć:

Przyjazny materac piankowy

materac piankowyOdpowiednie elementy tworzące materac sprawiają, że stanowi on idealne wsparcie kręgosłupa. Nadaje się do jego regeneracji po ciężkim dniu, nie powoduje bólu, dyskomfortu ani nie pogłębia istniejących schorzeń kręgosłupa. Niezwykle ważne jest również to, że materac piankowy zapewnia bardzo dobrą cyrkulację powietrza. Sprawia to, że śpiąca osoba znacznie mniej się poci, jednak to nie jedyna zaleta tego faktu. Dzięki zmniejszeniu ilości potu oraz lepszej cyrkulacji materac piankowy dłużej jest świeży, nie odbarwia się ani nie rozwijają się w nim żadne bakterie, które mogłyby być niebezpieczne dla zdrowia.

Dobry początek dnia jest możliwy dopiero wtedy, kiedy noc minęła spokojnie, sen był dobry i po wstaniu z łóżka nie poczuło się w całości swojego kręgosłupa. Takie rzeczy zdarzają się, jeżeli ma się kiepski materac. Lepiej nie ryzykować i zakupić materac piankowy, który pozwala na zaznanie najwyższej jakości odpoczynku. Jest to możliwe dzięki materiałom, które służą do jego wykonania i oblekania sprężyn, dostosowujących się odpowiednio do kształtów ciała oraz jego gabarytów. Dzięki temu nie trzeba martwić się, że materac piankowy będzie niewygodny. Jego elastyczność gwarantowana jest przez pianki wysokiej jakości, w tym piankę PUR, piankę HR, piankę wysokoelastyczną, piankę termoelastyczną lub mieszankę bio pianek. Zapewniają one nie tyko wygodę i elastyczność materaca, ale dodatkowo gwarantują jego wytrzymałość. Nie jest koniecznością wymieniania go po roku, ponieważ materac piankowy może służyć przez lata, bez wyraźnego uszczerbku w konstrukcji. Nie odkształca się i nie brudzi przesadnie co gwarantowane jest przez bardzo dobry system cyrkulacji powietrza.

Nawet nocą, a może zwłaszcza nocą, człowiek potrafi pocić się intensywnie pod kołdrą, w chorobie lub w innych nieprzewidzianych sytuacjach. Pot wnika a materac niszcząc go i sprawiając, że jest siedliskiem dla bakterii. Łatwo także zmienia kolor. Materac piankowy nie dopuszcza do wniknięcia potu głęboko, lecz szybko go wietrzy i sprawia, że komfort spania nadal jest nienaruszony. Gwarantuje to mocne spanie, które dodaje energii na cały kolejny dzień.

Przydatnym dodatkiem do materaca, który zapobiegać będzie zabrudzeniem i zapewni dodatkowa ochronę, jest niewątpliwie ochraniacz na materac. Warto zapoznać się z tym produktem, jakie posiada cechy i jakie są jego rodzaje.

Zobacz także: materac lateksowy i materac nawierzchniowy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl