Produkt dnia
Ochraniacz na materac
Ochraniacz na materac

Ochraniacz na materac - chroń swój materac

Kupno łóżka to ogromny wydatek dla większości z nas, w końcu jest to element wyposażenia który kosztuje niemałą ilość pieniędzy i może okazać się, że przez dłuższy okres nie będziemy mieli środków na zakup kolejnego łóżka, a tym bardziej materaca, który jak się okazuje często jest w stanie kosztować tyle co sam materac. Z pewnością zastanawiamy się w takim razie, jak powinniśmy chronić np nasz materac kokosowy lub materac kieszeniowy przed sytuacjami które mogą go zniszczyć. Oczywiście pewnie każdy domyśla się, że nie jest to tak proste jak może się to wydawać, ponieważ nie tylko same zabrudzenia, ale również mikroorganizmy gromadzące się w włóknach materaca są bardzo ciężkie do zwalczenia.

Często stosujemy takie elementy jak pokrowiec na materac, lub zwyczajnie wydaje nam się, że prześcieradło załatwi całą sprawę, lecz niestety jesteśmy w ogromnym błędzie, który w późniejszych latach może niestety owocować w negatywny sposób. Na ratunek na szczęście pojawiły się takie akcesoria jak ochraniacz na materac, które możemy obecnie już kupić w większości sklepów meblarskich i nie tylko, więc warto zastanowić się co będziemy mu zawdzięczać.

Zobacz też - nakładka higieniczna na materac

Przede wszystkim wygoda.

Jeśli posiadamy duże łóżko o wymiarach 200 x 160 cm, z pewnością doskonale wiemy jak problematyczne jest ściągnięcie pokrowca z materaca na którym śpimy i jak uciążliwe jest również założenie nowego zabezpieczenia. Przez to bardzo często dochodzi do sytuacji w których materac się brudzi, w końcu my również w czasie snu się pocimy. Tym samym nasz materac również ulega zabrudzeniu, gdyż bakterie i zanieczyszczenia zaczynają coraz bardziej przenikać i finalnie materac jest niezabezpieczony. Zwyczajnie często rezygnujemy z prania i wymiany pokrowców, gdyż jest to bardzo uciążliwe, a gdyby pod spodem również znajdował się ochraniacz na materac, mielibyśmy pewność, że z naszym materacem nie stanie się nic złego, nawet jeśli czasem zdarzy nam się zapomnieć wyprać nasz pokrowiec który założony jest na materacu.

Zabezpieczenie przed dziećmi.

Pociechy jak wiadomo często mogą sprawiać nam problemy, ponieważ nie zawsze są w stanie kontrolować swoje potrzeby fizjologiczne, a jak wiadomo takie zanieczyszczenia bardzo szybko przenikają w nasz materac, a ilość bakterii rozmnażających się w tych warunkach szybko wzrasta, przez co my później możemy spodziewać się większych problemów. Oczywiście nie jest to określone w miesiącach, tylko raczej latach, w końcu większość osób jest w stanie nabawić się alergii w ciągu życia i jest to spowodowane nie stosowaniem takich zabezpieczeń jak ochraniacze na materac, który przecież nie należy do drogich, a tym bardziej trudno dostępnych, więc lepiej zainwestować w ten drobny ale jakże przydatny element.

Dzieci bywają również niestety niezdarne, przez co często mogą wylewać różnego rodzaju napoje słodkie na nasz materac i nawet jeśli będzie założony na niego pokrowiec bez ochraniacza, niestety będzie się on brudził, a każdy kto chociaż raz rozlał taki napój na tkaninę, doskonale zdaje sobie sprawę jak ciężko jest usunąć takie plamy i wyczyścić zanieczyszczenia. Ochraniacz w takiej sytuacji znakomicie się sprawdzi i będzie stanowił solidną ochronę dla materaca przed wszelkiego rodzaju płynami.

Jak wygląda ochraniacz?

Otóż możemy spotkać różnego rodzaju ochraniacze i sami musimy wybrać który będzie dla nas najlepszy i na którym będzie spało się nam najlepiej. Oczywiście jego budowa ma ogromny wpływ na to jakiej będzie on ceny. Znaczenie również ma wielkość ochraniacza, gdyż posiadając duże łóżko, musiało zostać wykorzystane o wiele więcej materiałów niż na jednoosobowy i niewielki materac. Oczywiście możemy wybrać coś na wzór prześcieradła z gumką, co bez dwóch zdań jest jedną z tańszych opcji i wygodnych podczas czyszczenia, jednak jest on również mniej odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, przez co jego cena jest również o wiele niższa. Drugą opcją na ochraniacz na materac jest nakładka, która z pewnością jest o wiele twardsza i wytrzymała, więc doskonale sprawdzi się jeśli mamy większe wymagania.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Jest kilka kryteriów które powinniśmy zawsze brać pod uwagę podczas wyboru swojego ochraniacza na materac. Przede wszystkim powinniśmy dokładnie brać pod uwagę z jakiego materiału jest on wykonany, dzięki czemu będziemy mieć informacje o wszystkich możliwych alergenach i innych elementach które mogą wywoływać u nas negatywne odczucia. Druga informacja to sposób czyszczenia, ponieważ jest ona niesamowicie istotna w przypadku prania, zwłaszcza jeśli opiekujemy się osobami chorymi, gdyż musimy zawsze stosować się do odpowiednich zaleceń producenta. Przykładowo jeśli zalecenie brzmi żeby prać w 90 stopniach swój ochraniacz na materac, powinniśmy dokładnie tak to wykonywać, gdyż jest to niesamowicie istotne w przypadku np zabrudzeń fizjologicznych.

Ostatnia rzecz to wodoodporność, ponieważ jeśli dany model nie posiada tej cechy, to bez dwóch zdań nie możemy o nim mówić, że jest dobrym ochraniaczem, gdyż nie będzie on chronił materaca przed wszystkimi zagrożeniami spowodowanymi przez nas oraz przez nasze pociechy.  

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z produktami oferowanymi w naszym sklepie. W naszej ofercie znajduje się wodoodporny oraz paroprzepuszczalny ochraniacz na materac pcf-frotte. Jest to ochraniacz znakomicie pochłaniający wilgoć oraz antyalergiczny, jest również bardzo przyjemny dla skóry.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl