O nakładkach zwykłych i higienicznych na materac słów kilka
O nakładkach zwykłych i higienicznych na materac słów kilka

Nakładka zwykła i nakładka higieniczna.

Można generalnie powiedzieć, że odpowiedni i dobrze dobrany materac, sprzyja wypoczynkowi i dobremu spaniu. Oprócz jednak samych materacy, istnieją także różnego rodzaju dodatki jak chociażby nakładka na materac, stanowiąca niejednokrotnie uzupełnienie już posiadanego przez nas materaca. Dlaczego więc i w jakim celu tak naprawdę stosuje się nakładkę na materac i czym właściwie ona się różni od nakładki higienicznej?

nakładka na materacNakładka na materac ma wiele różnych zastosowań; wiele osób tak naprawdę używa jej po prostu aby poprawić komfort spania, podczas gdy inni stosują nakładkę np. po to, aby np. złagodzić bóle pleców. Nakładka jest w zasadzie po prostu materacem nawierzchniowym, dopasowującym się do kształtu ciała osoby leżącej, jak również dopomóc nam może w skorygowaniu starego materaca.

Nakładka na materac posiada wiele różnych właściwości, np. może zabezpieczać, ochraniać materac, nakładki mają także właściwości zmiękczające albo odwrotnie – utwardzające, mogą też pomagać w odprowadzaniu wilgoci albo też chronić przed odleżynami.
Tak więc przed ewentualnym planowanym zakupem nakładki, dobrze jest zastanowić się nad tym, do czego konkretnie będzie nam potrzebna i jakie powinna posiadać właściwości. Jeżeli mamy sprecyzowane oczekiwania, ale nie wiemy która nakładka będzie je spełniała i która będzie odpowiednia, warto skonsultować się i poprosić o pomoc sprzedawcę w sklepie. Higieniczna nakładka natomiast używana jest głównie w celu zachowania higieny, jak wskazuje na to jej nazwa. Posiada ona pokrowiec, dzięki czemu szybko można zdjęć go do prania aby utrzymać nakładkę w czystości i dobrym stanie. Nakładki higieniczne z naszego sklepu mają jednakże też pewną grubość, mogą zatem dodatkowo w pewnym stopniu także poprawić nieco komfort snu.

Nakładka na co dzień i w podróży

Warto pamiętać o tym, że nakładka na materac powinna być wygodna i zapewniać relaks i komfort.
Możemy używać nakładek na co dzień, np. w sytuacji gdy posiadamy już dość wysłużony materac i chcielibyśmy tym samym poprawić komfort naszego spania, można w takiej sytuacji zaopatrzyć się w nakładkę grubą, która sprawdzi się w zadaniach ekstremalnych, poprawiając zdecydowanie komfort spania np. na niewygodnej kanapie, zmieniając, całkowicie powierzchnię spania na wysłużonym obecnym materacu kokosowym lub jakimkolwiek innym.

Gdy planujemy wyjazd wakacyjny lub gdzieś do znajomych, gruba nakładka tego typu służyć może jako materac przenośny. Bardzo fajną rzeczą jest to, że możemy także przysunąć do siebie dwa łóżka i na nich położyć omawianą nakładkę, dzięki czemu uzyskamy całkiem komfortowe łoże, niwelując podział pomiędzy nimi. Dużą zaletą nakładki jest to, że jest na tyle elastyczna iż można ją zwinąć w rulon i zabrać bez problemu ze sobą w podróż.

Z jakich materiałów wykonane są nakładki.

Nakładki mogą być wykonane z kilku różnych materiałów i w różnych kombinacjach. Mają też różne grubości. Gruba nakładka 6cm posiadająca warstwy z pianki wysokoelastycznej, warstwę kokosa i ponownie warstwę pianki, posiada także pokrowiec pikowany z gumkami na rogach.
Nakładka na materac z warstwa kokosa i pianki, znakomicie sprawdzi się wtedy gdy odczuwamy ból pleców, lub chcielibyśmy po prostu utwardzić posiadany materac. Nakładka tego typu sprawdzi się najlepiej u osób  z wagą 50-75 kg. Osoby cięższe, powyżej 80kg, powinny wybrać nakładkę grubszą, gdyż utwardzenie nie będzie już tak mocno odczuwalne.

W naszym sklepie istnieją także nakładki lateksowe – mają ona również wiele świetnych właściwości, takich jak m.in.:

  • świetne dopasowanie do kształtu ciała
  • Bardzo dobra elastyczność
  • doskonała cyrkulacja powietrza, dzięki zastosowaniu kanalików
  • rewelacyjna wręcz odporność na wygniatanie
  • nakładka ta jest także antyalergiczna

Nakładka higieniczna na materac – jakie ma właściwości?

nakładka higieniczna na materacPrzede wszystkim nakładki higieniczne na materac stosuje się po to, aby zachować odpowiednią higienę. Jeśli chcemy ochronić materac przez zabrudzeniem i rozwojem bakterii, warto wyposażyć się właśnie w nakładkę higieniczną. W codziennym użytkowaniu, świetnie sprawdzi się taka nakładka higieniczna, która posiada zdejmowany do prania pokrowiec. Nasza nakładka posiada tego typu pokrowiec, który można bez problemu wyprać w pralce w 60 stopniach C. Dodatkowo grube gumki, które są wszyte na rogach nakładki, umożliwiają stabilne jej umocowanie na materacu. Dużym jej walorem i plusem jest też to, że nakładka ta posiada pewną grubość, zatem także może oprócz samej ochrony materaca, podnieść także w pewnym stopniu komfort leżenia. Kolejnym sporym plusem jest to, że nakładkę kiedy jej nie używamy,  można po prostu zwinąć w rulon i schować.

Stosowanie nakładek na materac jest reasumując bardzo wygodnym rozwiązaniem. Gdy nakładka się zużyje, możemy ją szybko wymienić na nową i koszt będzie zdecydowanie mniejszy niż wymiana materaca na nowy. Nakładki jak widać pełnią wiele ról i są bardzo przydatnym produktem, więc warto rozważyć jej zakup zarówno w przypadku zakupu nowego materaca – głównie wówczas w celach ochronnych, jak i w przypadku gdy materac mamy już długi czas i jest on już wysłużony, dzięki temu możemy znów poprawić komfort leżenia i cieszyć się dobrym wypoczynkiem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl