Produkt dnia
WYPRZEDAŻ H2/H3 KOKOS ELASTIC STRETCH 7 STREF
WYPRZEDAŻ H2/H3 KOKOS ELASTIC STRETCH 7 STREF
385,00 zł 313,01 zł
Materac multi pocket OPTIMUM H3/H4 20 cm.
Materac multi pocket OPTIMUM H3/H4 20 cm.
399,00 zł 324,39 zł

Wszystkie przedstawione na blogu informacje, stanowią jedynie prywatne opinie autorów bloga i mają one charakter wyłącznie ogólny i informacyjny oraz nie są one jakimikolwiek poradnikami ani nie stanowią żadnych rekomendacji. Autor bloga i publikacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wykorzystywanie treści prezentowanych na blogu do prywatnych celów i działań czytelników.

Jak samodzielnie wybrać materac
Jak samodzielnie wybrać materac

Odpowiedni dobór materaca

Decydując się na zakup nowego materaca, ponieważ ten stary zaczyna nam już przeszkadzać, zazwyczaj wydaje nam się, że jest to mało problematyczne zadanie, niestety prawda jest taka, że często wchodząc do sklepu stacjonarnego lub internetowego, który zajmuje się sprzedażą takimi produktami jak materace, stajemy przed ogromnym wyborem i kilkoma rodzajami materaców, przez co automatycznie zatrzymujemy się w dalszych działaniach i nie wiemy co wybrać i co będzie dla nas odpowiednie.

Oczywiście niektóre parametry będziemy w stanie szybko określić sami, zatem naturalnie np wielkość materaca to nie problem, ponieważ możemy generalnie wszystko określić nawet na przysłowiowe oko, lub zmierzyć i porównać z tym co posiadamy obecnie, więc analogicznie będziemy w stanie określić, czy szukamy czegoś większego, mniejszego, czy takiego jak mamy obecnie. Dużo większy problem może pojawić się podczas wyboru rodzaju materaca i materiału z jakiego jest on zbudowany. materace są obecnie wykonane w różnych połączeniach materiałów - mamy zatem np materace kieszeniowo kokosowe z warstwa kokosa, lub piankowo kokosowe. Materac kieszeniowy także może posiadać kilka różnych materiałów a więc np różnej grubości kokos a do tego jeszcze warstwa pianki wysokoelastycznej. Ponieważ jeśli nie mieliśmy do czynienia z różnymi rodzajami materaców i materiałami w nich wykorzystywanymi, nie jesteśmy również w stanie ocenić czy są one wygodne dla nas, czy raczej szukamy czegoś innego.

Jeśli mamy taką możliwość, warto dowiedzieć się jaki materac posiadamy obecnie, dzięki temu będziemy mogli poprosić pracownika sklepu o pomoc w odpowiednim dobraniu i wskazaniu różnicy, zazwyczaj wtedy doradca w sklepie jako fachowiec będzie w stanie pokazać nam model podobny do tego który sami posiadamy w domu obecnie lub taki który jego zdaniem będzie o wiele lepszy i dopasowany do naszych konkretnych potrzeb. Będziemy również mieć możliwość porównania, dzięki czemu będziemy również mogli określić jaka twardość nas interesuje. Pamiętajmy również o tym, że co jakiś czas pojawiają się nowości na rynku i zupełnie nowe technologie, które udostępniają nam świetnej jakości materace, dzięki którym również możemy o wiele wygodniej się wysypiać, bo to jest przecież całe sedno zakupu wygodnego materaca.

 

Nowoczesne technologie w nowoczesnych materacach

Jeśli posiadamy stare modele kupione nawet kilkanaście lat temu, możemy spodziewać się raczej mało wygodnego spania, gdzie jeśli pamiętamy okropne materace pikowane z plastikowymi guzikami, to na pewno pamiętamy również jak niewygodnie się na nich spało. To jednak na szczęście już przeszłość! technologia również w dziedzinie materaców poszła daleko do przodu. Tutaj także stosowane są nowoczesne technologie, nowoczesne, wysokiej jakości materiały, antyalergiczne, zapewniające dobrą cyrkulację powietrza, dopasowane do budowy ciała.

Obecnie odwiedzając sklep z materacami zauważymy różnego rodzaju materace z wieloma warstwami, nowoczesnymi konstrukcjami kieszeniowymi a do tego odpowiednie nakładki i pokrowce na materace w dodatku tak uszyte że wygodnie je się ściąga i pierze, przez co zachowują doskonała kondycję i wygląd na długi czas. Ciekawym przykładem nowoczesnych rozwiązań może być chociażby materac kieszeniowy, jednak musimy się poważnie zastanowić, czemu jest on dla nas atrakcyjny pod względem wygody. Przede wszystkim chodzi tutaj o konstrukcję sprężyn, ponieważ każda jest w niezależnej kieszeni - stąd właśnie taka nazwa jak materac kieszeniowy. Oczywiście nie powinno nikogo dziwić, że rodzai materaców do wyboru jest więcej, a wszystko w dużej mierze zależy od posiadanego przez nas budżetu oraz konkretnych oczekiwań. Zastanówmy się na jakie pozytywne strony możemy liczyć w przypadku takich zakupów. Najlepszym przykładem będzie chociażby fakt, że materac kieszeniowy doskonale będzie nadawał się w przypadku osób z różnej kategorii wagowej, gdyż każda sprężyna jest niezależna, a my zwyczajnie nie odczujemy większej różnicy podczas spania przy osobie o wiele cięższej.

Kolejnym ciekawym pomysłem w wykorzystaniu, może być między innymi materac kokosowy, a można raczej powiedzieć, że jest to mata kokosowa, ponieważ chodzi tutaj raczej o materiał. Jest to doskonały wybór dla wszystkich alergików, ponieważ mata kokosowa wykonywana jest w bardzo wysokich temperaturach, dzięki czemu możemy liczyć na zabicie wszelkich drobnoustrojów i bakterii, które mogą bardzo negatywnie wpłynąć na nasz organizm. Jeśli chcielibyśmy wiedzieć wszystko na temat tych produktów i materiałów, musielibyśmy spędzić masę czasu na studiowaniu tego tematu, ponieważ jest on bardzo rozległy, a chyba każdy pamięta stare i już na szczęście mało popularne materace wodne. Naturalnie musimy taki asortyment odpowiednio dobrać również do naszego kręgosłupa, gdyż osoby posiadające jakąkolwiek wadę, prawdopodobnie będą musiały posiadać odpowiednio dobrany materac, z określoną technologią, lub nawet o odpowiedniej twardości. Taką decyzję jednak najlepiej ustalić z fizjoterapeutą, który będzie zajmował się naszym leczeniem, on również przecież musi znać rynek, gdyż sen jest bardzo ważny nie tylko dla naszej regeneracji, ale również dla organizmu.

Poza kwestią doboru samego materaca, warto także pomyśleć o dodatkach jakimi są nakładka na materac, ochraniacz na materac oraz pokrowiec na materac. Nakładka stosowana jest wtedy, kiedy materac który posiadamy okazał się zbyt miękki albo zbyt twardy, ewentualnie też zbyt niski, lub też kiedy posiada pokrowiec uniemożliwiający zdejmowanie go do prania, a co za tym idzie, utrzymanie go w czystości. Nakładka na materac może być także przedłużeniem naszego materaca. Pokrowce na materace natomiast chronią nasz materac przede wszystkim przez zabrudzeniami. Warto wybrać taki pokrowiec który pikowany jest włóknem klimatyzującym, a więc jest on samo wentylujący się i antyalergiczny. Pokrowiec najwyższej klasy posiada też innowacyjne rozwiązanie jakim jest suwak wszyty z 3 stron materaca, dzięki czemu zdejmowanie go i zakładanie jest bardzo wygodne i łatwe.

Wracając do kwestii samych materaców - jak więc kupić odpowiedni model materaca? Jedynym sensownym rozwiązaniem będzie odwiedzenie sklepu z materacami, w którym będziemy mieli okazję skonsultować się i poprosić o poradę doradcę, znającego się odpowiednio na danym temacie. Można to oczywiście zrobić przez internet lub telefonicznie. Sprzedawca po wysłuchaniu oczekiwań klienta wskaże nam konkretny model który będzie najbardziej pasował do naszych wymagań.

Zobacz także nasz materac lateksowy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl