Produkt dnia
WYPRZEDAŻ H2/H3 KOKOS ELASTIC STRETCH 7 STREF
WYPRZEDAŻ H2/H3 KOKOS ELASTIC STRETCH 7 STREF
385,00 zł 313,01 zł
Materac multi pocket OPTIMUM H3/H4 20 cm.
Materac multi pocket OPTIMUM H3/H4 20 cm.
399,00 zł 324,39 zł

Wszystkie przedstawione na blogu informacje, stanowią jedynie prywatne opinie autorów bloga i mają one charakter wyłącznie ogólny i informacyjny oraz nie są one jakimikolwiek poradnikami ani nie stanowią żadnych rekomendacji. Autor bloga i publikacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wykorzystywanie treści prezentowanych na blogu do prywatnych celów i działań czytelników.

Wybrać materac kieszeniowy czy kokosowy?
Wybrać materac kieszeniowy czy kokosowy?

Materace kieszeniowe i materace kokosowe - który z nich wybrać ?

Czym się kierować przy zakupie materaca i na co zwracać uwagę ?

Zdrowy sen to podstawa dobrego samopoczucia i sprawnego funkcjonowania człowieka w ciągu dnia. Śpiąc wygodnie nabieramy energii i sił, jesteśmy wypoczęci i chętni do działania w ciągu całego dnia. Kluczowym elementem dobrego snu jest wygodny i dobrze dobrany materac. Wiele osób o tym wie, jednak niestety nie każdy stara się aby zapewnić sobie komfortowe warunki do spania. Niektórzy śpią na twardych tapczanach lub starych wersalkach lub też posiadają łózko z materacem, jednak jest on już bardzo stary, wygnieciony i niewygodny. Śpiąc w takich warunkach dziwimy się potem dlaczego wstajemy niewyspani, często z obolałymi plecami i sztywnym karkiem.

To co powinniśmy zrobić, to przede wszystkim jak najszybciej zmienić łóżko, a do łóżka dobrać wygodny, nowy i dopasowany konkretnie dla nas materac. Rodzajów materaców jest kilka. Skąd zatem wiedzieć jaki dla nas będzie najlepszy ? Przede wszystkim powinniśmy zapoznać się z rodzajami materaców i z ich budową, z czego się składają i jak są wykonane. Istnieje kilka podstawowych rodzajów materaców które powinniśmy brać pod uwagę:

Materac kieszeniowy

materac kieszeniowyMaterac kieszeniowy to chyba obecnie najbardziej popularny typ materaca. Swoją nazwę zawdzięcza przede wszystkim swojej konstrukcji. Materac kieszeniowy wykonany jest z pojedynczych sprężyn, które umieszczone zostały w specjalnych kieszeniach, wykonanych z tkaniny. Każda sprężyna w takim materacu pracuje indywidualnie, dzięki temu doskonale dopasowuje się do budowy ciała użytkownika takiego materaca. Wokoło materac obłożony jest pianką wysoko elastyczną, oraz przełożony przekładką tapicerską. Na wierzchu znajdziemy również bardzo mięsistą warstwę w postaci pianki wysoko elastycznej.

Materac kieszeniowy posiada najczęściej także tzw. strefy twardości, dzięki którym możemy zadbać o nasz kręgosłup. Polega to na tym że cały materac podzielony jest na różnego rodzaju strefy twardości w których istnieją strefy mniej lub bardziej twarde. Strefy twarde zapobiegają zbytniemu zapadaniu się cięższych odcinków naszego ciała. Dzięki temu nasz kręgosłup pozostaje w prawidłowej swej krzywiźnie.

Materace kieszeniowe w ofercie sklepu Wiessen możemy podzielić także na dwie grupy:

Materac kokosowy

materac piankowo kokosowyMaterac piankowo-kokosowy to drugi bardzo popularny tym materaców wybierany przez klientów. Materac piankowo kokosowy wykonany jest przede wszystkim z warstwy wysokiej jakości kokosa oraz z pianki która posiada podwyższoną sprężystość. Materac tego typu jest dwustronny, gdzie jedna strona jest twarda, druga natomiast strona średnio-twardy. Możemy zatem dobrać sobie stopień twardości kładąc materac na łóżku na odpowiadającej nam stronie.

Dlaczego materac kokosowy cieszy się także dużą popularnością ? Warstwa kokosa świetnie się sprawdzi dla osób z alergią, gdyż włókna kokosa nie wywołują reakcji uczuleniowych. Posiada ona świetne właściwości termiczne oraz zapewnia lepszą cyrkulację powietrza co sprawia, że ciało się nie poci podczas snu tak jak to ma miejsce w przypadku niektórych innych rodzajów materaców. Często nocą, człowiek potrafi pocić się dość intensywnie. Pot wówczas szybko wnika w materac niszcząc go i sprawiając, że staje się siedliskiem dla bakterii. Materac kokosowy dzięki dobrej cyrkulacji powietrza oraz dobrej ochronie przed rozwojem mikroorganizmów nie dopuszcza do tego typu sytuacji. Gwarantuje to wygodne i komfortowe spanie, które dodaje sił na cały kolejny dzień. Mata materaca kokosowego jest dosyć sztywna i dlatego generalnie materace kokosowe należą do materacy twardszych i polecane są osobom które chcą chcą zapobiegać wadom postawy lub problemom z kręgosłupem.

Materac piankowy

materac piankowyTrzecim najbardziej popularnym typem materaców jest materac piankowy. Materac piankowy wykonane jest z wysoko elastycznej pianki która jest bardzo gęsta oraz mięsista, jak również jest mocno odporna na ugniatanie. Bardzo dużą zaletą materaca piankowego jest to że możemy go w zasadzie dowolnie łamać albo rolować, co np. zapewni nam więcej miejsca w mieszkaniu. Jest to materac średnio twardy, a pianka świetnie układa się do kształtu ciała leżącego.

Należy pamiętać że ważną kwestią jest to aby dobrać materac taki, który będzie odpowiedni dla naszych potrzeb oraz dopasowany będzie do naszej wagi. W takim przypadku trzeba zarówno dobrać odpowiedni typ materaca jak również jego stopień twardości. Jeśli chcemy mieć pewność, że dokonaliśmy dobrego wyboru, warto skonsultować sprawę doboru materaca z doświadczonym doradcą – sprzedawcą w sklepie. Możemy także skorzystać z możliwości dobrania materaca pod konkretny, indywidualny wymiar.

Do każdego rodzaju materaca, na pewno warto zakupić jeszcze niezwykle przydatny ochraniacz na materac, który w skuteczny sposób potrafi zabezpieczyć nasz materac przed różnego rodzaju zabrudzeniami, plamami, czy chociażby stanowi barierę dla roztoczy i bakterii.

Poszukujesz jeszcze innego materaca? Zobacz koniecznie nasz materac lateksowy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl