Jak wybrać i kupić dobry materac - poradnik
Jak wybrać i kupić dobry materac - poradnik

Zakup dobrego materaca - jaki wybrać ?

materac piankowyStając przed zadaniem kupna materacu, na pewno wiele osób najpierw chce się dowiedzieć czegoś więcej na ich temat. W innym przypadku mogą być nie do końca zadowoleni z zakupu jakiego dokonali. Warto zacząć od popularnego materaca piankowego. Wyróżnia się on przede wszystkim tym, że nie ma kompletnie znaczenia na jakiej stronie go położymy. Ponieważ jest on zazwyczaj dwustronny. Jego największą zaletą jest to, że można go swobodnie rolować i chować na przykład na strychu lub w garderobie, jeśli aktualnie nie jest potrzebny. Dlatego jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które często w swoim domu goszczą rodzinę bądź znajomych, a jednocześnie nie mają zbyt wielu łóżek do dyspozycji.

Czym jeszcze szczególnym wyróżnia się materac piankowy? Na pewno zadowolone będą z niego osoby, które cierpią na różne alergie, spowodowane roztoczami. Są one pod tym względem bardzo ułatwiające życie. Ponieważ posiadają wkład, który dodatkowo samoistnie ulega wentylacji. Taki system zapobiega osiadaniu się różnym roztoczom.

Materac piankowy posiada średnio-twardą konstrukcję. Dlatego, jest dedykowany szczególnie osobom, które nie mogą spać na miękkim podłożu, lub po prostu na takim się dość źle czują. Innym rodzajem materaca jest ten, który został wykonany z kokosa, lub posiada chociaż jego częściową domieszkę.  

Dla kogo materac kokosowy

materac kokosowyCzym się wyróżnia taki materac kokosowy? Przede wszystkim tym, że jest on skonstruowany na bazie naturalnych włókien. Jest to wyśmienita propozycja dla alergików. Jednocześnie taka dość osobliwa zawartość powoduje, że materac zyskuje dość dużą twardość. Jest to na przykład idealna propozycja dla osób, które w trosce o swój kręgosłup, chcą mu zafundować odpowiednie podłoże podczas snu.  Materace kokosowe, często występują w różnych kombinacjach także z innymi materacami. Na przykład występują kieszeniowo-kokosowe. Warto w takiej sytuacji zapoznać się z dokładną specyfikacją produktu. Ponieważ istnieje bardzo duża szansa na znalezienie takiego podłoża, z którego każdy będzie zadowolony.

Jakie są zalety warstwy kokosa w materacach:

  • kokos generalnie posiada bardzo dobre właściwości termiczne
  • zapewnia dużo lepszą cyrkulację powietrza.
  • Mata kokosowa przedłuża żywotność materaca dzięki jego usztywnieniu oraz utwardzeniu.
  • Ma właściwości zdrowotne. 

Materace kieszeniowe

Materac kieszeniowyKolejnym typem materacy, są materace kieszeniowe. Ich największą zaletą jest przede wszystkim to, że bardzo dobrze dopasowują się do ułożonego na nim ciała. Dlatego przykładowo, jeśli na jednym łóżku z materacem kieszeniowym śpią osoby, między którymi jest dość spora różnica w ciężarze ciała. To i tak te obie osoby wstaną rano w  pełni wypoczęte. Ponieważ pod każdą z tych osób, materac ugnie się w odpowiedniej skali. Na pewno chudsza osoba nie zapadnie się w materacu. Oczywiście większość z nich różni się między sobą nie tylko twardością, ale również rozmiarem i grubością.

Pewnie wiele osób będzie się zastanawiało w jaki sposób dokonać trafnego zakupu. Najlepszym krokiem będzie po prostu kierowanie się tym, jakich standardów oczekujmy od produktu. Może się okazać, że rzeczywiście jedne osoby będą bardzie lubiły miękkie posłanie, a inne znowu nie wyobrażają już sobie na takim nocnego wypoczynku. W związku z tym powstało właśnie tylko produktów, dzięki czemu każdy na pewno dobierze dla siebie odpowiedni model.

Z pewnością materac kieszeniowy jest dedykowany dla osób lubiących spać na miękkim podłożu. W związku z tym osoby, mające zupełnie przeciwny gust, powinny iść raczej w kierunku materacy kokosowych. Oczywiście twardość materaca nie jest jedynym wyznacznikiem zakupy trafnego produktu. Ponieważ w dzisiejszych czasach żyjemy w otoczeniu różnych bakterii, wirusów i niestety wszechobecnych roztoczy. Dlatego też nie ma co ukrywać, że istotne jest bardzo to, czy dany materac pozwoli zachować odpowiednią higienę snu. W jaki sposób można o to zadbać? Jest to bardzo proste. Mianowicie tak naprawdę wystarczy zdjąć powłokę materaca i uprać ją w pralce. Większość z nich można spokojnie prac w czterdziestu stopniach. Oczywiście wysoka temperatura eliminuje bakterie w bardzo dużym procencie. Dla ochrony materaca szczególnie przed zabrudzeniami jak również przed roztoczami, warto zaopatrzyć się także w ochraniacz na materac. Ochraniacz taki możemy również prac w wysokich temperaturach, a dodatkowo jest on wygodny w zdejmowaniu i zakładaniu.

Co można jeszcze ciekawego powiedzieć na temat materaca kieszeniowego? Na pewno to, że każdy z nich posiada w sobie co najmniej siedem stref wyróżniających się różną twardością. Oczywiście może czasem zdarzyć się tak, że nasz gust z czasem ulega zmianie. Ale w trakcie na przykład nabywamy jakiegoś poważnego urazu kręgosłupa i lekarz zaleca nam spanie na twardym podłożu. Na szczęście wcale w związku z tym nie musimy zmieniać całego materaca. Wystarczy zakupić całkiem tanią, ale jednocześnie bardzo efektywną nakładkę na materac, która reguluje twardość spania do naszych indywidualnych potrzeb. Wtedy już nie ma żadnych wątpliwości, że nasz sen ponownie stanie się bardziej wydajny, a rano będziemy wstawać w pełni sił i całkowicie wypoczęci.

Materace - Podsumowanie

Jeśli ktoś ma jakiekolwiek pytania, albo nasuwają mu się jeszcze dylematy, czy na pewno dobrze ukierunkował swój wybór na właściwy materac, zawsze może skorzystać z pomocy specjalistów, którzy zajmują się sprzedażą takich produktów. Na pewno doradzą oni swoim doświadczeniem, a także zdobytą wiedzą na temat wytrzymałości i konstrukcji każdego produktu. Istotne zapewne jest to, żeby ostatecznie klient był zadowolony z zakupu. Dlatego specjaliści dokładają wszelkich starań, żeby właśnie tak się stało.  

Zobacz także; materac lateksowy i materac nawierzchniowy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl