Poduszka ortopedyczna
Poduszka ortopedyczna

Poduszka ortopedyczna

Poduszka ortopedyczna – co to takiego jest? Zapewne czytając ten artykuł zadajesz sobie to pytanie, gdyż może pojęcie to nie jest zbyt jasne. Do czego służy zatem taka poduszka i dlaczego jest sprzedawana?

Czy budzisz się rano obolały, z bólem pleców albo szyi? Jeżeli Twoja odpowiedź to TAK, to całkiem prawdopodobne, że używasz niewłaściwego rodzaju poduszki. Niestety lecz nieodpowiednie ułożenie kręgosłupa i odcinka szyjnego podczas snu, może być powodem nadmiernego nacisku na szyję oraz kręgosłup, co powodować może ból i dyskomfort. Użycie poduszki ortopedycznej może jednak temu skutecznie zapobiec, zapewniając komfortowy i wspaniały sen bez porannego bólu!

>> Zobacz nasze poduszki ortopedyczne

Poduszka ortopedyczna pełni w zasadzie jedną, najważniejszą rolę – została zaprojektowana w celu poprawnego ułożenia ciała w łóżku podczas spania lub leżenia na materacu lub innej dowolnej powierzchni. Dobry, spokojny i głęboki sen który pozwoli ciału i umysłowi w pełni wypocząć jest bardzo ważny dla każdego człowieka. Niemniej jednak, aby uzyskać pełen komfort oraz zdrowy i regenerujący sen, należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Organizm niewyspany i niezregenerowany odpowiednio, znacznie gorzej funkcjonuje. Mamy często podwyższony poziom kortyzolu, czujemy się źle, zestresowani, obolali i rozdrażnieni. Wiele osób nie wie nawet gdzie szukać przyczyny takiego stanu rzeczy. Nie zdają sobie sprawy że poduszka może mieć tak duży wpływ na sen i komfort dla naszego ciała.

Jest wiele przyczyn niedostatecznego i niekorzystnego dla organizmu snu. Jedną z przyczyn jest właśnie niewłaściwy dobór poduszki lub niewygodna pozycja podczas spania. Poduszki ortopedyczne, określane są jako rozwiązania terapeutyczne do łagodzenia problemów ze snem, takich jak ból szyi lub bezsenność.

Zobacz także : nakładka na materac

Jakie zadanie pełni poduszka ortopedyczna ?

poduszka ortopedyczna - dobra pozycja leżeniaZadaniem poduszki ortopedycznej jest odpowiednie podparcie głowy oraz szyi. Poduszka doskonale utrzymuje ciało w neutralnej pozycji do spania. Taka właśnie pozycja podczas spania utrzymuje wszystkie części pleców i szyi w idealnej pozycji. Pomaga to uniknąć niepotrzebnego nacisku na dyski, mięśnie i nerwy. Wszystkie zgięcia szyi i pleców które są nienaturalne dla naszego ciała mogą być powodem różnego rodzaju nadwyrężeń i innych problemów. Kręgosłup powinien być wyprostowany w naturalnej postawie.

W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości poduszki wykonane z pianki. Poduszka ortopedyczna MEMORY foam, którą oferujemy, posiada anatomiczny kształt, który jest wyprofilowany specjalnie do ułożenia głowy. Poduszka posiada pamięć kształtu dzięki tzw. piance leniwej. Zadaniem jej jest pomoc w bezsenności oraz łagodzenie dolegliwości bólowych związanych z kręgosłupem piersiowym oraz szyjnym.

 

 

Jakie problemy może sprawiać źle dobrana poduszka do spania?

poduszka ortopedyczna - zła pozycja leżeniaJak możemy dobrać wysokość poduszki? Kilka rzeczy należy wziąć pod uwagę, takich jak nasz wzrost i wagę, a także preferowaną pozycję podczas spania. Gdy posiadamy poduszkę o niewłaściwej grubości, może to powodować nienaturalnie ułożenie głowy względem reszty ciała. Wygięcie odcinka szyjnego i spanie w taki sposób przez wiele godzin dziennie, może powodować solidny dyskomfort i utrudniać spanie. Zbyt cienka poduszka powoduje, że głowa opada zbyt nisko, natomiast poduszka za gruba, powoduje zbytnie uniesienie głowy i szyja nienaturalnie się wygina.

Zbyt miękka poduszka powodować może natomiast powodować zapadanie się głowy i niestabilne położenie. Nie zapewni to właściwego podparcia dla głowy podczas leżenia bokiem. Takie poduszki często wypełnione puchem albo specjalną pianką, mogą być nazbyt miękkie i możemy odczuwać dyskomfort, kiedy głowa nie jest odpowiednio podtrzymywana i zapada się w poduszce.

Ludzie często odczuwają ból ramion i pleców po nocy i to może wiązać się właśnie z niewłaściwą pozycją naszej szyi i głowy podczas snu. Warto wspomnieć jeszcze o chrapaniu, które może także być następstwem wspomnianej złej pozycji. Jest to poważny problem, na który cierpi wiele osób.

Jeżeli chcesz zapobiec takim sytuacjom, pomyśl o poduszce ortopedycznej, wykonanej w taki sposób i z taką myślą aby jak najlepiej i jak najbardziej naturalnie podtrzymywać głowę podczas leżenia. Nic nie stoi na przeszkodzie aby sprawić sobie i sprawdzić taką poduszkę, a może rozwiąże ona twój problem i pokochasz ją i stale będziesz używał.

Do poduszki ortopedycznej możemy dobrać także pokrowiec zdejmowany, zapewniający dodatkową cyrkulację powietrza.

Kto może spać na poduszce ortopedycznej? W zasadzie jest ona dla każdego ale w szczególności dla osób cierpiących na różnego rodzaju bóle pleców szyi i ramion. Poduszka ortopedyczna staje się coraz bardziej modna i coraz więcej osób jej używa, bo wiele osób przekonało się już o dobroczynnych jej właściwościach.

Jednakże jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, co do używania poduszki ortopedycznej odnośnie naszych bólowych problemów, zawsze powinniśmy zasięgnąć porady specjalisty np. lekarza ortopedy.

 Zobacz także >> pokrowiec na materac

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl