Produkt dnia
WYPRZEDAŻ H2/H3 KOKOS ELASTIC STRETCH 7 STREF
WYPRZEDAŻ H2/H3 KOKOS ELASTIC STRETCH 7 STREF
385,00 zł 313,01 zł
Materac multi pocket OPTIMUM H3/H4 20 cm.
Materac multi pocket OPTIMUM H3/H4 20 cm.
399,00 zł 324,39 zł

Wszystkie przedstawione na blogu informacje, stanowią jedynie prywatne opinie autorów bloga i mają one charakter wyłącznie ogólny i informacyjny oraz nie są one jakimikolwiek poradnikami ani nie stanowią żadnych rekomendacji. Autor bloga i publikacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wykorzystywanie treści prezentowanych na blogu do prywatnych celów i działań czytelników.

Materac kieszeniowy i jego zalety
Materac kieszeniowy i jego zalety

Czy materace kieszeniowe to materace które warto wybrać?

Efektywny sen wpływa na jakość naszego kolejnego dnia. Jeśli jesteśmy mocno niewyspani, to niestety ale musimy liczyć się również z tym, że nie posiadając odpowiednio dopasowanego posłania, praktycznie zawsze kolejnego dnia będziemy bardzo zmęczeni i pozbawieni jakiejkolwiek energii życiowej. Oczywiście niezwykle ważna jest w tej kwestii higiena snu. Ale to, na czym śpimy jest bardzo istotne. Jeśli komuś zależy na trwałym materacu, który idealnie będzie spełniał swoją rolę, to w tej kwestii nadaje się materac kieszeniowy.


Skąd się wzięła w ogóle nazwa materaca kieszeniowego? Wszystko za sprawą sprężyn kieszeniowych inaczej nazywanych również sprężynami woreczkowymi. Jest to stabilna konstrukcja, która wyśmienicie nadaje się do każdej osoby korzystającej z łóżka. Materace takie wykazują się naprawdę olbrzymią wytrzymałością. Jest to zakup gwarantujący korzystanie z materacu przez co najmniej kilkanaście lat.
Trwałość
materac kieszeniowy zawdzięcza temu, że każda sprężyna schowana jest jak gdyby w osobnym woreczku. Te właśnie woreczki nazywane są inaczej kieszonkami. W ten sposób dwie osoby o zupełnie różnej wadze nie czują dyskomfortu. Sprężyny układają się indywidualnie do potrzeb konkretnej osoby, nie mając wpływu na ułożenie ciała innych użytkowników. Również jest to bardzo wygodne, podczas każdego ruchu w trakcie snu. W związku z tym, nie ma mowy, by następnego dnia obudzić się z bolącym karkiem, plecami, lub zesztywniałymi mięśniami.

Jakie jeszcze zalety posiada materac kieszeniowy?

Na pewno można dopisać mu to, że nie jest to posłanie wydające jakiekolwiek dźwięki. Zacznijmy od tego, że materace starego typu potrafią bardzo mocno trzeszczeć. A wszystko ze względu na luźne sprężyny. Tutaj podczas każdego przekręcania się w czasie snu, nie usłyszymy żadnego hałasu. Takie materace w związku z tym są bardzo komfortowe w pokojach, gdzie na przykład są co najmniej dwa łóżka. Materac kieszeniowy oczywiście może występować w co najmniej kilku typach. Najczęściej klienci są zainteresowani materacami kieszeniowymi dwustronnymi. Ale mogą występować także z domieszką lateksu, co jest na pewno bardzo ciekawą propozycją.

materac kieszeniowyKupując materac kieszeniowy
 warto zainteresować się kilkoma detalami. Najczęściej zamawiamy takie materace przez Internet, co sprawia, że mamy do czynienia z bardzo dokładnymi opisami produktów. Niektóre z nich wyposażone są w specjalną piankę termoelastyczną. To pozwala na dopasowanie kształtu materaca do temperatury oraz nacisku, jaki jest wywierany przez użytkownika. Żeby materac był nieco sztywniejszy, często stosuje się specjalną powłokę kokosową. Wiele z nich wyróżnia się specjalistycznymi materiałami posiadającymi odpowiednie właściwości. Potencjalni klienci mogą wybierać także pomiędzy rodzajem pokrowca.

Niewątpliwie w żadnym wypadku nie należy zwracać uwagę na cenę. Ponieważ kupując najtańsze materace nie mamy pewności co do producenta. A przecież powinno nam zależeć na tym, żeby były one jak najwyższej jakości. Ponieważ od nich zależy, czy wszystkie dni będą dla nas pełne odprężenia, czy jednak męczarnią z niewyspania.

Zobacz także: ochraniacz na materac oraz materac lateksowy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl