Dobry sen z materacami Wiessen
Dobry sen z materacami Wiessen

Dobry sen z materacem piankowym

Dobry sen gwarantuje przede wszystkim dobrej jakości materac. Atmosfera w sypialni jest oczywiście bardzo ważna, jednak nie da się ukryć, że nawet najmilszy pokój, z niewygodnym łóżkiem nie zapewni oczekiwanego odpoczynku. Materac piankowy jest sposobem na sen, o jakim zawsze się marzyło. Głęboki, pełen relaksu, odpoczynku po którym można obudzić się bez obolałych części ciała. Wystarczy jedynie zakupić odpowiedni materac piankowy, który dostępny jest w kilku wersjach: z PUR pianki, z pianki HR, z pianki wysokolelastycznej albo termoelastycznej. Dodatkowo warto wiedzieć, że bio piankę można komponować na rożne sposoby, co jest bardzo przydatne.

Główną zaletą, jaką posiada materac piankowy jest jego dostosowanie się do kształtu ciała. Pozwala to na uzyskanie większego komfortu snu. Jednocześnie kręgosłup znajduje się w pozycji, w której bardzo łatwo regeneruje się i relaksuje. Dla osób, które mają problem ze schorzeniami tej części ciała jest to niezwykle ważne. Materac piankowy ma również tę zaletę, że jest przewiewny, co oznacza dobrą cyrkulację powietrza. Nie jest to bez znaczenia. Na łóżku nie tylko śpi się spokojnie, lecz także poci, np. podczas choroby. Pot wchłaniany w materac powoduje jego nieładny zapach oraz rozwój bakterii.

Materac z pianki sprawia, że podczas snu, śpiący nie poci się nadmiernie, ponieważ powietrze ciągle poprawnie przepływa. Dzieje się to dzięki piance wysokiej jakości. Co istotne, materac piankowy stwarza bardzo dobrą podporę dla kręgosłupa, nie wgniata się szybko oraz nie uwiera.

Niewątpliwą zaletą jaką posiadają dobre materace piankowe jest to, że posiadają one doskonałą cyrkulację powietrza. Czynnik ten jest przecież w bardzo wysokim stopniu odpowiedzialny za komfort naszego snu. Wypoczywając czujemy się doskonale zrelaksowani, ciało się nie poci tak jak w przypadku starych lub złej jakości materacy. W swej przemyślanej konstrukcji, materace piankowe pozbawione są sprężyn co sprawia, że całe ciało śpiącej osoby nie jest narażone na jakiekolwiek wgniecenia, lub inne niedogodności związane z uciskiem elementów materaca. Dobrym pomysłem jest zapoznanie się przed planowanym zakupem, z typami materaców piankowych jakie występują w sprzedaży, zanim dokonamy ostatecznego zakupu materaca z uwagi na to iż wybierać możemy między różnymi rodzajami pianki. Przeważnie możemy w materacu spotkać piankę typu PUR albo HR. Możemy także określić jaki stopień twardości posiadał będzie nasz materac piankowy.

Zobacz też: ochraniacz na materac

Do niewątpliwych zalet materaców piankowych można zaliczyć:

  • materace piankowe posiadają doskonała cyrkulację powietrza
  • materac układa się i dopasowuje idealnie do ciała
  • bardzo gęsta i mięsista pianka, odporna na ugniatanie
  • możliwość wyboru pomiędzy różnymi rodzajami pianek
  • możliwość dobrania pokrowca hipoalergicznego

Zapraszamy do zapoznania się z materacami dostępnymi w naszym sklepie http://materacnawymiar.pl

Zobacz także: materac kieszeniowy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl